Всеки играч в Русия 2018 мечтае да вдигне Мондиала. За съжаление за някои отбори мечтата вече е свършила.

• Какви мачове от Световната купа са на живо по телевизията днес?
  • Световно първенство по футбол за 2018 г. във Великобритания: Пълно ръководство за всеки мач на BBC и ITV
  • Подпишете се за безплатния бюлетин на RadioTimes.com

Група D

Исландия

Аутсайдерите от състезанието завършиха на дъното в своята група без нито една победа. Тук се надяваме, че исландската „гръмотевица“ ще остане на турнира без тях.

Нигерия

Африканският отбор е аут, след като гол в последната минута от Аржентина видя последния мач на Нигерия в групата да завърши с поражение.

Група Е

Коста Рика

След като Бразилия вкара два гола в последната минута срещу Коста Рика, четвъртфиналистите за 2014 г. вече са извън състезанието.

• Ръководство за Световната купа 2018 VAR: как ще работи видеосъдията в Русия?
  • Кога играе Англия на Мондиал 2018?

Група F

Германия

Действащите шампиони не само са извън състезанието, но и завършиха на дъното в групата си след загуба с 2: 0 срещу Южна Корея.

Южна Кореа

Те са излезли, но има с какво да се похвалят след последната си победа над Германия.

Група G

Англия и Белгия ще продължат в следващия кръг. Панама и Тунис бяха изхвърлени от турнира.

Група Н

Сенегал и Полша са извън конкуренцията. Сенегал стана първият отбор, който някога е бил на световно първенство и елиминиран въз основа на точки за честна игра - т.е. колко карти е набрал отборът в хода на турнира.